Ders Çalışırken Dinlenecek Müzik


Öncelikle şunu belirtmek isterim ki siz böyle bir aramaya yapıyorsanız çokta sevmediğiniz sizi sıkan bir dersin konularını çalışacak olmalısınız. İnsan sevdiği alanlarda konuyu daha iyi anlamak için zihnini ekstradan yoracak müzik de dahil her şeyden uzak durur. Bu durumda benim fikrim Ders Çalışırken Dinlenecek Müzik illaki olacaksa en azından sözsüz  sadece müzik olmalıdır. Sözleri ile insanın zihnine müdahale etmemelidir.

Bazen psikolojik olarak dinlenilen melodinin ritmleri ile çalışılan konu içeriği özdeşleşmekte, bir şekil koşullanma gibi o müzik çaldığında o konu hatırlanmaktadır. Bu yüzden ders çalışırken müzik dinle mek sürekli koşullanmayı tetikleyecek ritmi yanınızda bulamayacağınız için riskli olabilir. Onun yerine bu koşullanma kalem çevirerek, silgi ile size özel figürler üreterek sağlanırsa, hatırlanmak istenilen konu için daha sağlam bir tetik oluşturulmuş olabilir.

Ama yine de herşeye rağmen müzik dinlemek istiyorsanız sizin için bu müziği seçtim. Hayatta da başarılı olmanızı sağlayacak tüm dersleri gerektiği gibi anlamanız temennisi ile…

Ders Çalışırken Dinlenecek Müzik

 

Tepkini göster?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bunu Sevdim Bunu Sevdim
0
Bunu Sevdim
Çok Beğendim Çok Beğendim
0
Çok Beğendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ders Çalışırken Dinlenecek Müzik

log in

reset password

Geri dön
log in