Minik Serçeden Biraz pop biraz Sezen Albümü


Biraz Pop, Biraz Sezen Albümünü dinlemek için tıklayınız.

Sözcü’de yer alan habere göre “Biraz Pop, Biraz Sezen”, Aksu’nun 6 yıllık arasını kapatırcasına, 16 şarkıdan oluşuyor. Sezen Aksu’nun müziğinde ve kişisel dünyasında geldiği noktayı, gözlemlerini duygu filtresiyle sözüne ve müziğine yansıttığı albüm, ortak duygulara da yakın duruyor. Adından da anlaşılacağı üzere albüm bir yönüyle son derece kişisel bir ton taşıyor. Sezen Aksu’nun müziğinde ve kişisel dünyasında geldiği noktayı, gözlemlerini duygu filtresiyle sözüne ve müziğine yansıttığı albüm, öte yandan hep olduğu gibi ortak duygulara da yakın duruyor.

“ŞARKILARIM HER ZAMAN BİR YÖNÜYLE KİŞİSEL OLDU”

Bu yönüyle, her yaştan yeni ve kıdemli dinleyiciye hitap edebilecek, 16 şarkılık albüm için Sezen Aksu şöyle diyor: “Söylediğim şarkılar, popüler hale geldiler belki ama her zaman bir yönüyle kişisel oldular. Bu açıdan yaptığım müzik, pop kategorisinde sayılamaz tam olarak. Aslında hep içiçe ve biraz ayrı durdu bu iki ifade şekli birbirinden. Bu albüm de galiba bu ayrım ve aynılığın demlendiği bir albüm oldu…”

Biraz Pop, Biraz Sezen” ağırlıklı olarak söz ve/veya müziği Sezen Aksu’ya ait şarkılardan oluşuyor.

Albümde müziği Şehrazat’a ait bir şarkı da bulunuyor. Öte yandan Rob Dougan, Ara Dinkjiyan, Onur Özdemir ve Sibel Algan gibi isimlerin söz ve/veya besteleri yer alıyor. Düzenleme ve kompoziyonlar ise; Erdem Yörük, Okay Barış, Erdem Sökmen, Ozan Bayraşa, Volga Tamöz, Aytuğ Yargıç, The Secret Trio imzalarını taşıyor.

Albüm, 18 Ocak’ta Türkiye’de dağıtıma sunuldu. 17 Ocak’ta dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Albümde yer alan parçalar hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

kaynak:sacitaslan.com

Tepkini göster?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bunu Sevdim Bunu Sevdim
0
Bunu Sevdim
Çok Beğendim Çok Beğendim
0
Çok Beğendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Minik Serçeden Biraz pop biraz Sezen Albümü

log in

reset password

Geri dön
log in