Zumba Müzikleri ile Egzersiz Nasıl Yapılır?


zumba müzikleri

Zumba Müzikleri ile Egzersiz Nasıl Yapılır? Öncelikle zumba hakkında kısa bir bilgi verelim.

Zumba Nedir?

Zumba egzersiz, 1990’lı yıllarda Kolombiyalı dansçı ve koreograf Alberto Beto Perez tarafından oluşturulan bir egzersiz programıdır.

Düzenli spor yapmak hem bedenimiz hem de zihinlerimiz için çok önemlidir. Evet, sevdiğimiz ve bu nedenle düzenli olarak yapacağımız bir egzersiz bulmamız gerekiyor. Birçok kişi spor salonuna katılır ancak yakında makinelerden ve ağırlıklardan bıkar. Terlemeyi seviyorsanız, zumba tam size göre. Zumba ile egzersiz yaparken eğlenmek mümkün. Nedenini bilmek ister misiniz? İşte Zumba’nın faydaları nelerdir sorusuna cevap veriyoruz.

Zumba’nın faydaları nelerdir?

Zumba, seslerinin ritmiyle dans ederken aerobik ile birleştiğinde egzersizleri eğlenceli bir şekilde birleştiriyor. Zumba’nın en önemli avantajı sizi egzersize bağımlı kılmasıdır. Özellikle egzersizler çok eğlenceli olduğu için her zaman bir sonraki aşamaya geçeceksiniz. Zumba’yı uygularsanız, egzersiz yapmamak için herhangi bir bahaneye ihtiyacınız olmaz.

Bu sporun ana faydaları arasında, Zumba’nın düzenli olarak uygulanmasının denge ve esnekliği arttırmasıdır. Bu, bir zumba antrenmanı sırasında yaptığımız anaerobik egzersizler nedeniyle, solunum sistemimizi kontrol etmeye yardımcı olacak ve diğer egzersizlere devam ederken konsantrasyonda yardımcı olacaktır. Zumba ayrıca eğitmeninizin sınıf boyunca yaptığı hareketleri izlemeniz gerektiğinden koordinasyonu geliştirir.

Bu, saatte 500 kaloriye kadar ulaşabileceğiniz harika bir kardiyo egzersizidir. Birkaç egzersiz zumba kadar ancak yakar! Bu kilo kaybı için inanılmaz bir egzersizdir.

Zumba dersleri, aralıklı antrenmanlarla aerobik bir aktivite olarak hazırlandıkları düşünülerek harika bir kalori ve yağ yakımıdır. Dersler, müziğe ve kardiyo ve kalori yakma için harika olan hareketlerin türüne bağlı olarak yoğunluk aralıklarına sahip olacak şekilde hazırlanmıştır. Zumba dersinde, hızlı bir şekilde merengue dansı yapabilir ve bundan sonra zemine gidip müzik temposu yavaşlarken şınav çekebilirsiniz.

Dahası, Zumba tüm vücut için bir egzersiz programıdır, çünkü vücudunuzun tüm bölümlerini hareket ettirir.

Zumba hamleleri, belirli kasların art arda hareket etmesini sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır, bu nedenle siz fark etmeden onları geliştirir.

Ritmimizi ve koordinasyonumuzu geliştirmemize yardımcı olur. Bu yüzden, dans becerilerinin eksikliğinden biraz korkanlar için, birkaç zumba seansından sonra yavaş yavaş özgüven kazanacak ve gelişeceksiniz.

Ayrıca, yoğun ve eğlenceli bir egzersiz olarak, zumba daha iyi hissetmemizi sağlayan mutlu hormon olan serotonin salgılanmamıza yardımcı olur. Bir derse katılırsak, yeni arkadaşlar edinmemize ve daha farklı ama eğlenceli bir şekilde sosyalleşmemize de yardımcı olur!

Biz konumuzu daha fazla dağıtmadan zumba müzikleri ne geçelim. Siz de bu spora merak saldıysanız evde spor videoları size yol gösterecektir. Spor salonlarına gitmek size zor geliyorsa sadece zumba değil benzeri bir çok egzersiz programını evde videolara eşlik ederek uygulayabilirsiniz.

Zumba Müzikleri


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
3 points

Tepkini göster?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bunu Sevdim Bunu Sevdim
1
Bunu Sevdim
Çok Beğendim Çok Beğendim
0
Çok Beğendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zumba Müzikleri ile Egzersiz Nasıl Yapılır?

log in

reset password

Geri dön
log in